2013. február 12., kedd

Philip K. Dick-díj (1982 - )


A Philip K. Dick-díj egy olyan elismerése a sci-fi íróknak, amit 1983 óta oszt ki a philadelphiai Science Fiction Szövetség, az Egyesült Államokban az adott évet megelőzően először megjelenő legjobb fantasztikus műnek. 2005 óta a díjat a Philip K. Dick, híres sci-fi és fantasy szerző nevében eljáró bizottság támogatja.
A magyarul már megjelent - feltűnően kis számú - kötetek mögött álló kiadók munkáját köszönjük, de a többit is szeretnénk olvasni! :)

[Ha olyan könyvet találtok, aminél nincs jelölve, hogy már elérhető magyarul, akkor kérlek jelezzétek kommentben. Örülni fogok neki, és javítom is ki!]

2012 (döntés 2013.03.29-én)
Brian Francis Slattery - LOST EVERYTHING
Andri Snær Magnason - Lovestar (Gondolat)
Nancy Kress - FOUNTAINS OF AGE
Moira Crone - THE NOT YET
Eric Brown - HELIX WARS
Keith Brooke - HARMONY
Ryan Boudinot - BLUEPRINTS OF THE AFTERLIFE

2011
Simon Morden - The Samuil Petrovitch Trilogy
Jean Johnson - A Soldier's Duty
Maureen F. McHugh - After the Apocalypse
Mira Grant - Deadline
Robert Jackson Bennett - The Company Man
Matthew Hughes - The Other
Drew Magary - The Postmortal

2010
Mark Hodder - The Strange Affair of Spring-Heeled Jack
Project Itoh - Harmony (Harmónia) [Ad Astra]
Jon Armstrong - Yarn
Elizabeth Bear - Chill
Alden Bell - The Reapers are the Angels
Sara Creasy - Song of Scarabaeus
James Knapp - State of Decay

2009
C. L. Anderson - Bitter Angels
Ian McDonald - Cyberabad Days
Carlos J. Cortes - The Prisoner
Eric Garcia - The Repossession Mambo
Daryl Gregory - The Devil's Alphabet
Rebecca Ore - Centuries Ago and Very Fast
S. Andrew Swann - Prophets

2008
Adam-Troy Castro - Emissaries from The Dead
David Walton - Terminal Mind

Lou Anders - Fast Forward 2
Karen Traviss - Judge
Jeff Carlson - Plague War
K. A. Bedford - Time Machines Repaired While-U-Wait

2007
M. John Harrison - Nova Swing
Minister Faust - From the Notebooks of Dr. Brain
Jon Armstrong - Grey
Elizabeth Bear - Undertow
Adam Roberts - Gradisil
Karen Traviss - Ally
Sean Williams - Saturn Returns

2006
Chris Moriarty - Spin Control
Elizabeth Bear - Carnival
Andrea Hairston - Mindscape
Nina Kiriki Hoffman - Catalyst: A Novel of Alien Contact
Tony Ballantyne - Recursion
Mark Budz - Idolon
Justina Robson - Living Next Door to the God of Love

2005
M. M. Buckner - War Surf
Justina Robson - Natural History
Neal Asher - Cowl
Karin Lowachee - Cagebird
Justina Robson - Silver Screen
Wil McCarthy - To Crush the Moon

2004
Gwyneth Jones - Life
Lyda Morehouse - Apocalypse Array
Geoff Ryman - Air (Levegő) [Delta Vision]
Liz Williams - Banner of Souls
Karen Traviss - City of Pearl
Minister Faust - The Coyote Kings of the Space-Age Bachelor Pad
Eileen Gunn - Stable Strategies and Others

2003
Richard K. Morgan - Altered Carbon (Valós halál) [Agave]
Jane Jensen - Dante's Equation
M. M. Buckner - Hyperthought
Mark Budz - Clade
Chris Moriarty - Spin State
Ann Tonsor Zeddies - Steel Helix

2002
Carol Emshwiller - The Mount
China Miéville - The Scar (Armada I-II.) [Metropolis Media]Carol Emshwiller - Report to the Men’s Club
Kay Kenyon - Maximum Ice
Karin Lowachee - Warchild
Liz Williams - Empire of Bones
Jeff VanderMeer & Forrest Aguirre - Leviathan Three

2001
Richard Paul Russo - Ship of Fools
Ken Wharton - Divine Intervention
Julie E. Czerneda - In the Company of Others
Mark W. Tiedemann - Compass Reach
Ray Vukcevich - Meet Me in the Moon Room
Liz Williams - The Ghost Sister

2000
Michael Marshall Smith - Only Forward
Scott Westerfeld - Evolution's Darling
Stephen L. Burns - Call from a Distant Shore
Nalo Hopkinson - Midnight Robber
Maggy Thomas - Broken Time
Janine Ellen Young - The Bridge

1999
Stephen Baxter - Vacuum Diagrams
Jamil Nasir - Tower of Dreams
Kristine Smith - Code of Conduct
Constance Ash - Not of Woman Born
Toni Anzetti - Typhon's Children
William Barton - When We Were Real

1998
Geoff Ryman - 253: The Print Remix
Paul Di Filippo - Lost Pages
Nalo Hopkinson - Brown Girl in the Ring
Steve Aylett - Slaughtermatic
Paul J. McAuley - The Invisible Country

1997
Stepan Chapman - The Troika
William Barton - Acts of Conscience
Susan R. Matthews - An Exchange of Hostages
Richard Paul Russo - Carlucci's Heart
Denise Vitola - Opalite Moon
Catherine Wells - Mother Grimm

1996
Stephen Baxter - The Time Ships (Időhajók) [Metropolis Media]
Michael Bishop - At the City Limits of Fate
William Barton - The Transmigration of Souls
George Foy - The Shift
Sarah Zettel - Reclamation

1995
Bruce Bethke - Headcrash
Richard Paul Russo - Carlucci's Edge
Shale Aaron - Virtual Death
Greg Egan - Permutation City
Amy Thomson - The Color of Distance
Élisabeth Vonarburg - Reluctant Voyagers

1994
Robert Charles Wilson - Mysterium
Jack Cady - Inagehi
Alexander Besher - Rim: A Novel of Virtual Reality
Ian McDonald - Scissors Cut Paper Wrap Stone
Lisa Mason - Summer of Love
Lance Olsen - Tonguing the Zeitgeist

1993
John M. Ford - Growing Up Weightless
Jack Womack - Elvissey

Wilhelmina Baird - Crash Course
David R. Bunch - Bunch!
Elizabeth Hand - Icarus Descending

1992
Richard Grant - Through the Heart
Élisabeth Vonarburg - In the Mothers' Land
Colin Greenland - Take Back Plenty
Elizabeth Hand - Aestival Tide
R. A. Lafferty - Iron Tears

1991
Ian McDonald - King of Morning, Queen of Day
Emma Bull - Bone Dance
Douglas Bell - Mojo and the Pickle Jar
Kathe Koja - The Cipher
Robert Charles Wilson - Bridge of Years

1990
Pat Murphy - Points of Departure
Raymond Harris - The Schizogenic Man
Gregory Feeley - The Oxygen Barons
Elizabeth Hand - Winterlong
Allen M. Steele - Clarke County, Space

1989
Richard Paul Russo - Subterranean Gallery
Dave Wolverton - On My Way to Paradise
Barry B. Longyear - Infinity Hold
James Luceno - A Fearful Symmetry
Rebecca Ore - Being Alien
Susan Shwartz - Heritage of Flight

1988
Paul J. McAuley - Four Hundred Billion Stars
Rudy Rucker - Wetware
Roger MacBride Allen - Orphan of Creation
Marc Laidlaw - Neon Lotus
David Alexander Smith - Rendezvous

1987
Patricia Geary - Strange Toys
Mike McQuay - Memories
Richard Bowker - Dover Beach
Pat Cadigan - Mindplayers
K. W. Jeter - Dark Seeker
Rebecca Ore - Becoming Alien
Lucius Shepard - Life During Wartime

1986
James P. Blaylock - Homunculus
Jack McDevitt - The Hercules Text
Karen Joy Fowler - Artificial Things
Robert Charles Wilson - A Hidden Place

1985
Tim Powers - Dinner at Deviant's Palace
Richard Grant - Saraband of Lost Time
Russell Griffin - The Timeservers
Michael P. Kube-McDowell - Emprise
Barry N. Malzberg - The Remaking of Sigmund Freud
Scott Russell Sanders - Terrarium
Walter Jon Williams - Knight Moves

1984
William Gibson - Neuromancer (Neurománc) [Valhalla Páholy, Szukits]

Kim Stanley Robinson - The Wild Shore
C. J. Cherryh - Voyager in Night
Geary Gravel - The Alchemists
David R. Palmer - Emergence
Lucius Shepard - Green Eyes
Lewis Shiner - Frontera
Howard Waldrop - Them Bones

1983
Tim Powers - The Anubis Gates (Anubisz kapui I-II.) [Valhalla Páholy]
R. A. MacAvoy - Tea with the Black Dragon
Barrington J. Bayley - The Zen Gun
Zoe Fairbairns - Benefits
M. John Harrison - The Floating Gods
John Varley - Millennium

1982
Rudy Rucker - Software
Ray Nelson - The Prometheus Man
J. M. Coetzee - Waiting for the Barbarians (A barbárokra várva) [Európa, Art Noveau]
R. A. Lafferty - Aurelia
John Sladek - Roderick
Steve Rasnic Tem - The Umbral Anthology of Science Fiction Poetry

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése